Kurs Ceramiki

 

 

 

 

 

😊 CO OTRZYMASZ W RAMACH KURSU?

  • Unikatowy zestaw naczyń dla dwojga (2 talerze obiadowe, 2 miseczki 2 kubki) - 6 sztuk wyjątkowych, oryginalnych naczyń
  • Zaprojektujesz i stworzysz swój autorski wzór dekoracyjny,
  • Poznasz i opanujesz tradycyjną bolesławiecką metodę znakowania, która wykorzystuje specjalistyczne stempelki.
  • Opiekę profesjonalnej artystki-zdobnika, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych,

 

🏆 Co wyróżnia TEN kurs? 

Pięć powodów DLACZEGO WARTO:

  • bo uzyskujesz umiejętność tworzenia kompozycji, łącznia kolorów, mieszania farb oraz projektowania i podstaw designu,
  • bo tworzysz indywidualny wzór - unikat sygnowany albo odtwarzasz wzór bolesławiecki ale np. z Twoją wybraną paletą kolorystyczną, ogranicza Ciebie tylko wyobraźnia,
  • bo ćwiczysz dekorowanie na dowolnej ilości próbnych form, bez stresu, do skutku aż będziesz zadowolony:)w tempie który Tobie pasuje,
  • bo gwarantujemy stałą opiekę instruktora, który indywlanie doradza każdemu uczestnikowi,
  • bo na koniec kursu otrzymujesz certyfikat potwierdzający umiejętności zdobnicze,

 

 

 

PROGRAM ZAJĘĆ:

🔵 Pierwsze spotkanie - Projektujemy własny wzór

Jest nam niezmiernie miło gościć Ciebie w Magazynie Centralnym Manufaktury Bolesławiec. To podczas tego spotkania poznasz naszą barwną pracownię, zespół kreatywnych malarek oraz zobaczysz rozpalony do czerwoności piec do wypału form. Następnie omówimy organizację pracy, która panuje na zajęciach i po wszystkich tematach technicznych wprowadzimy Ciebie do świata Ceramiki Bolesławieckiej. I tak przez następne 2 godziny będziesz oglądać film pokazujący fabrykę w Bolesławcu. ;) Nieeee, nic z tych rzeczy, nasz kurs jest nastawiony na DZIAŁANIE, PRAKTYKĘ i wydobycie Twojego artystycznego potencjału, dlatego już podczas pierwszego spotkania w ruch pójdą stempelki, a uśmiechnięta instruktorka pokaże, jak prawidło posługiwać się tym narzędziem malarskim. Punktem kulminacyjnym pierwszego spotkania jest projekt własnego wzoru, który przeniesiesz kolejno na naczynia użytkowe. Taaak jest, zajęcia zakończysz szczęśliwy i wzruszony, gdyż poczujesz się jak Picasso albo inny Van Gogh, jak prawdziwy artysta, który może się pochwalić swoim unikatowym wzorem.

🔵 Drugie spotkanie - Malujemy talerze

Hej You :) To ten dzień. Twoje prywatne spotkanie ze sztuką. Drugie warsztaty w Magazynie Centralnym Manufaktury Bolesławiec, na których czeka na Ciebie moc atrakcji. Zaczniemy od profesjonalnej analizy artystycznej zaprojektowanego wzoru. Malarka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych wytłumaczy Tobie tajniki dopierania koloru, kreowania obrazu oraz tworzenia kompozycji miłych dla oka i serca.:) Omówisz z nią dokładnie swój projekt i dobierzesz zestaw stempli, którym wykreujesz ostateczną wersję zestawu naczyń dla dwojga. Doskonale! Przystępujemy do pracy, uśmiechamy się, rozgrzewamy palce, mieszamy farbę i moczymy stempelki, dzieje się. Z pod Twoich dłoni na zakończenie tego spotkania powstanie dekoracja talerza. Dwie pierwsze formy pokryte oryginalnym zdobieniem zostaną przekazane do wypału, do pieca. Robi się gorąco nie tylko ze względu na temperaturę pieca, ale również od emocji i ekscytacji, które będą Tobie od teraz już stale towarzyszy. Niczym feniks z popiołów rodzi się Twoje prywatne dzieło sztuki :)

🔵 Trzecie spotkanie - Poznajemy nowe formy

Cóż za radość, dzisiaj kolejny etap przygody z ceramiką. Trzecie spotkanie i liczne nowości. Nowa forma i nowe wyzwanie malarskie, jakim jest dopasowanie Twojego projektu do nowego kształtu - miseczki. Bez obaw w pracowni dysponujemy wszelkiego rodzaju pędzlami, farbami, gąbeczkami i innymi narzędziami malarskimi, tak aby w całości z mistrzowską dokładnością przenieść i dopasować wzór. Na początek ćwiczysz na próbnych naczyniach. Spokojnie, po woli, cierpliwie stempelkujesz wszystko pod okiem naszej bacznie i wnikliwie obserwującej warsztat opiekunki, która służy pomocą w każdym momencie.

🔵 Czwarte spotkanie - Stempelkujemy miskę

Wierzymy, że tak ja my nie będziesz mogł doczekać się kolejnej wizyt w naszej pracowni. Te zajęcia, to już połowa wspólnej przygody z kobaltem, bolesławiecką kropką, biskwitem i światem ręcznie zdobionych naczyń użytkowych, których historia sięga XVIII wieku. To spotkanie, po którym Twoje dwie miseczki, przygotowane już na ostatecznych formach przekażemy do wypału, a tym samym kolejne elementy zestawu dla dwojga będą gotowe.

🔵 Piąte spotkanie - Poznajemy kolejną formę

Na tym spotkaniu gościmy nową formę. Taaadam na stole warsztatowym pojawia się kubek, co oznacza, że wchodzisz na wyższy poziom trudności. Na początek znowu wspólnie z instruktorką przenosić wzór na nową formę, dopieszczasz projekt i ćwiczysz, ćwiczysz i ćwiczysz. Uczysz się przykładania stempli do głębokich zagięć, trudno dostępnych miejsc. To jest jedna z bardziej skomplikowanych form wymaga większej precyzji i skupienia, ale razem

z innymi w grupie wesołej atmosferze powstaną ceramiczne cuda.

🔵 Szóste spotkanie - Stempelkujemy kubek

Na tym spotkaniu przyjdzie pora na produkcję ostatniego elementu naszego zestawu dla dwojga - kubka. Kunszt zdobniczy masz już opanowany. Zdolności manualne posługiwania się pędzlem perfekcyjne, bo ćwiczysz już od dawna.;) Skrywany u Ciebie talent uwolniła nasza prowadząca zajęcia malarka dlatego ostatnia forma i jej stempelkowanie, to będzie czysty relaks i artystyczna poezja. Po tych zajęciach 2 sztuki kubków trafią do wypału.

🔵 Siódme spotkanie - Odebranie zestawu dla dwojga

To już ostatnie spotkanie, aż trudno uwierzy, że to tak szybko minęło. Odbierzesz na nich swój autorski komplet naczyń. Wręczymy Ci dyplom ukończenia kursu. Nasza malarka omówi indywidualnie z Tobą postęp twoich pracy zasygnalizuje niedoskonałości i mocne strony oraz wskażę przestrzenie do doskonalenia i dalszego artystycznego rozwoju. Trudno się rozstać i tak na prawdę nie musisz, a wręcz mamy dla Ciebie niespodziankę, ale to wszystko zdradzimy już w pracowni.

 

🕰 CZAS TRWANIA ZAJĘĆ

Warsztaty obejmują 7 spotkań po 3 godziny zegarowe. Cena kursu zawiera wszystkie potrzebne narzędzia, farby, masy ceramiczne do próbnego zdobienia oraz wypał prac. Powstałe naczynia ceramiczne stają się własnością uczestnika. Nie ma dodatkowych, ukrytych kosztów.

Cena: 999 pln/ osoba. Istnieje możliwość zapłaty w transzach: w 2 ratach po 550 zł albo w 3 transzach po 400 zł. Płatności należy dokonać przed pierwszymi zajęciami.

 

🏨 Magazyn Centralny Manufaktura Bolesławiec,

Al. Spółdzielczości Pracy 28

Tel.: 81 307 77 77 

Pracujemy od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10:00-18:00.

Mail do kontaktu: info@manufakturaboleslawiec.pl

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl